Tanévkezdés élményekkel
Tófalvi Elemi Iskola | okt. 08, 2023 |

Tanévkezdés élményekkel

 

2023. szeptember 13.

Az ünnepélyes tanévnyitó napja után, iskolánk munkaközössége úgy döntött, hogy kihasználja a szép őszi időt és megszervezi a hagyományos főzőversennyel egybekötött Deság-dombi kirándulást.

  Ebben a tanévben velünk együtt indultak élményszerző útra a Tófalvi Elemi Iskola kisdiákjai és tanítói is.

Lelkesen indultunk el a hosszú gyalogtúrára, amely lehetőséget adott a kötetlen beszélgetésekre, a nyári élmények megosztására.

Megérkezve a helyszínre, egy kis pihenő után az V-VIII-os osztályok tanulói lelkesen hozzáfogtak, hogy eleget tegyenek a nap kihívásának: Ők legyenek a meghirdetett tokányfőző verseny legjobbjai.

A zsűrinek nem volt könnyű dolga, hiszen minden osztályközösség osztályfőnökük irányításával kitett magáért. Mindenhol szeretetteljes, hangulatos fogadtatásban volt részünk. A tálalás, terítés tükrözte az évszak gazdagságát, szépségét. Az elkészített tokányok ízvilága is változatos volt. Különleges vendégváró finomságokkal kedveskedtek nekünk. Desszertnek változatos formákban (sütve, tűzve, gyümölcsbe tálalva) elkészített gyümölcssalátákat készítettek és aromás limonádékat kínáltak szomjoltónak.

  Köszönjük az élményt! Mindenkinek élményekkel teli tanévet kívánunk!

A zsűri tagjai: Csíki Réka tanárnő, Lukács Anita XII. oszt. diák, Péter Dénes a diáktanács elnöke, Kerekes Margit tanárnő

Jutalomkirándulás
Tófalvi Elemi Iskola | okt. 08, 2023 |

Jutalomkirándulás

 

A zetelaki Dr. P. Boros Fortunát Elméleti Középiskola azon diákjai, akik példás magatartással teljesítettek szolgálatot egyházközségünkben, vagyis lelkiismeretesen ministráltak, szavaltak és felolvastak, 2023. október 5-én egy élményekkel teli jutalomkiránduláson vettek részt Karsai Angéla hitoktató és Kiss-Simonfi Erzsébet tanárnő szervezésében.

Ez a kirándulás Csákvári Antalnak és az Egri Végvári Polgári Kör nagylelkű adományának, valamint a Zetelaki Polgármester Hivatal támogatásának köszönhetően valósult meg. 

A tanulók Nagyszeben történelmi központjában megtekintették a római katolikus, evangélikus és ortodox templomokat, a Tanácstoronyból pedig megcsodálták a teljes várost. Ezt követően a Fogarasi-havasok nyújtotta szépségekben gyönyörködtek. 

Végül részt vettek a sepsiszentgyörgyi Szent József plébániatemplomban tartott Mária imalánc nyitó szentmiséjén. 

A gyerekek az imalánc témájával kapcsolatban a "Miért szeretlek, ó, Mária?" kérdésre az alábbi válaszokat fogalmazták meg:

"Mert megszülted Jézust."

"Anyaként segítesz és vigyázol rám."

"Megvédsz engem és családomat, szeretsz minket."

"Mindig lehet rád számítani, ha baj van."

"Jólelkű vagy és alázatos. Feléd mindig fordulhatok, mert ott vagy mellettem."

"Mindig segítesz és megvigasztalsz."

"Köszönöm, Mária, hogy vagy nekem!"

 

A Zetevár napokon iskolánk diákjai rövid, zenés, versfelolvasást kiemelő színpadi jelenettel emlékeztek Petőfi Sándor születésének kétszázadik évfordulójára.

Színház
Tófalvi Elemi Iskola | okt. 04, 2023 |

Tomcsa Sándor gyerekbérlet által 3 mesés kalandnak lehettünk részesei, 52 e-IV. osztályos gyerek boldogan vett részt mindhárom előadáson: november 2: Nyolckor a  bárkán, február 1. Minden egér szereti a  sajtot, május 17. Torzonborz, a  rabló c. előadásokkal gyönyörködtettek bennünket.

Tanévzáró (június 16) ünnepély
Tófalvi Elemi Iskola | okt. 04, 2023 |

Szerepelt az óvodai nagycsoport, elballagtak az óvodából valamint a negyedikesek adtak elő humoros jelenetet, amellyel búcsúztak az elemi iskolától. Sor került a tanulási eredmények kiértékelésére, díjak átadására.