Az első oktatási intézmény megalapítása a Zsigmondtelep falunév adományozójához, Klein Zsigmond nevéhez fűződik. D az, aki 1907-ben, gőzfűrésztelepi, többségükben szlovák származású munkásai gyermekeinek számára, osztatlan I-VI. osztályos magániskolát indít. A magán elemi népiskola az első világháború kitörésekor az idegen ajkú munkások távozása után valószínűleg azonnal megszűnt.
Iskola működéséről későbbi adatok már csak az 1929/30-as tanévből vannak. Ekkor nyílik meg az első állami I-IV. osztályos iskola, 1934/35-ben Vosztály, 1936-ban VI. osztály, 1937-ben VII. osztály létesül. A tanulók lé-száma ekkor 50-92 között ingadozik, ami a népesség gyarapodását jelzi, hiszen a jelenlegi iskola tanulóinak létszáma sem haladja meg -az óvodásokkal együtt - a 115-öt.
A második világháború idején, a magyar fennhatóság alatt az oktatás megszakad. A konszolidációt követően, 1944/46 között I-IV. osztály, majd 1946-1949 között I-VII. osztály működött. 1949-50-ben az iskolát visszaminősítették I-IV osztályos iskolává. Az 1958/59-ös tanévban Zetvárallán újra megnyílik az V. osztály, 1959/60-6. VI. osztály, 1960/61-ben a VII. osztály indul, és egészen 1963/64-ig hétosztályos általános iskolaként működik. Az új rendszert az 1964/65-üs tanévben vezetik be, amikor beindulnak országszerte az első VIII. osztályok, és azóta a zeteváraljai iskola is mint nyolcosztályos általános iskola működik.
A rendszerváltás után
Az iskola 1993-ban felvette a Jókai Mór Általános Iskola nevet. Ekkor elkezdődik az iskola önállósodási folyamata. Gazdaságilag, költségvetés szempontjából ugyan a központi iskolától függ, de igazgatásilag bizonyos előnyöket élvez: külön igazgatója van, résztitkári és részkönyvelői állással.
2005-ben kap teljes önállóságot, jogi személyiségű intézménnyé alakul kétszáz fölötti tanulólétszámmal. A Jókai Mór Általános Iskola alegységei ekkor a zeteváraljai
osztályos iskola és óvoda, az ivói osztályos iskola és óvoda, a cikaszói I-IV. osztályos iskola és óvoda, az addig Zetelakához tartozó felső-tófalvi óvodacsoport.
Ugyancsak 2005-ben az iskola autóbuszt kap, s így az ivói V-VIII.-as tanulók Zeteváraljára ingáznak, Ivóban pedig megmarad a I-IV osztályok és az óvodacsoport. 2010-ben minisztériumi határozattal felemelik háromszázra a jogilag működtethető önálló iskolák gyermeklétszámát, így sajnos, a Zetelalcához tartozó falvak iskoláit összefogó és jól működő iskola elveszíti önállóságát, s a zetelaki Dr. P. Boros Fortunát Líceumhoz csatolják, megszűnik az igazgatóság, a külön könyvelőség és a titkárság. Az iskola irányítását a központi (zetelaki) igazgatóságnak alárendelt iskolafelelős látja el, aki teljes munkakörrel tanít, az iskolaügyek intézését pedig kirótt feladatként végzi.
Sánduly Angella tanítónő
Kandó Katalin tanítónő
9 diák
17 diák
Magyari Tímea osztálya